+48 71 785 43 05 biuro@centrumfk.pl

Centrum FK

BIURO RACHUNKOWE WROCŁAW

Powody zmiany biura rachunkowego

Renata Juraszek - Biuro Rachunkowe centrumFK

Renata Juraszek Biegły Rewident Wrocław, Biuro Rachunkowe centrumFK

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie masz wątpliwości, czy warto kontynuować współpracę z aktualnym biurem rachunkowym. Przedstawiamy kilka sytuacji, które powinny cię zaalarmować i skłonić do tego, aby zmienić biuro rachunkowe.

Jakie powody mogą przemawiać za zmianą ?

arrow_carrot 2right icon Podejrzenie nierzetelnego prowadzenia rozliczeń
arrow_carrot 2right icon Brak dostępu do faktur i dokumentacji
arrow_carrot 2right icon Zła komunikacja i trudność w uzyskaniu informacji
arrow_carrot 2right icon Brak zaufania
arrow_carrot 2right icon Opóźnienia w składaniu deklaracji i dokumentów
arrow_carrot 2right icon Kontrola urzędu skarbowego wykazała błędy

Podejrzenie nierzetelnego prowadzenia rozliczeń

Jest to najczęstszy powód, dla którego przedsiębiorcy decydują się na zmianę biura rachunkowego. Objawia się to m.in. błędami w rozliczeniach, częstymi korektami, niską jakością usług, czy niedostarczaniem na czas informacji o wysokości podatków.  W takim wypadku lepiej nie ryzykować i przenieść księgowość do firmy, o której wiesz, że ma odpowiednie kwalifikacje. Jak te kwalifikacje zweryfikować, przeczytasz w artykule „Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego„.

Brak dostępu do faktur i dokumentacji

Niestety niewiele biur rachunkowych korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Przez to przedsiębiorcy nie mają dostępu do swoich dokumentów i zaksięgowanych faktur. Niektóre firmy świadczące usługi księgowe w ogóle nie przyjmują elektronicznego sposobu dostarczania dokumentów. Korzystaj z usług biura, które korzysta z systemów, w których możesz sprawdzić dokumentację swojej firmy.

Zła komunikacja i trudność w uzyskaniu informacji

Jeśli trudno jest uzyskać kontakt z osobą odpowiedzialną za obsługę księgową w Twoim biurze rachunkowym, a odpowiedzi na Twoje pytania są opóźnione lub niekompletne, zdecydowanie warto przemyśleć dalszą współpracę.

Brak zaufania

Jeśli utraciłeś zaufanie do biura rachunkowego, na przykład ze względu na brak przejrzystości czy wiele negatywnych opinii, to jest to ważny sygnał, że należy rozważyć zmianę. Oddając swoją firmę w ręce księgowych, powinieneś w pełni ufać ich kompetencjom.

Opóźnienia w składaniu deklaracji i dokumentów

Opóźnienia w składaniu dokumentów podatkowych lub deklaracji mogą prowadzić do kar i niepotrzebnego stresu. To sytuacje, w których przedsiębiorcy powinni rozważyć zmianę firmy świadczącej usługi księgowe.

Kontrola urzędu skarbowego wykazała błędy

W momencie kiedy urząd skarbowy podczas kontroli wykazał szereg błędów, uchybień i nieprawidłowości, to koniecznie, jak najszybciej zmień swoje aktualne biuro rachunkowe. Dalsza współpraca może Cię dużo kosztować.

Jeśli nie jesteś zadowolony z dotychczasowej współpracy, a próby jej usprawnienia nie dały rezultatu, utwierdziłeś się w przekonaniu, że chcesz zmienić biuro rachunkowe to koniecznie przeczytaj nasz kolejny artykuł „Jak krok po kroku dokonać zmiany biura rachunkowego„.

Centrum FK Renata Juraszek
Spółka Komandytowa
NIP 8943178276

ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław

+48 71 785 43 05
+48 502 595 134

Centrum FK Renata Juraszek
Firma Audytorska 3556
NIP 8941024184

ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław

Call Now Button Skip to content